З наближенням зими постає гостра проблема, як заготовляти і зберігати дрова, щоб вони залишались сухими та придатними до використання. Найкраще починати заготовляти дрова в середині осені або на початку зими.
Заготовка дрів завджи клопітка і нелегка справа, і підходити до неї треба з усією відповідальністю. Але з ознайомившись з правилами і примінивши їх у життя можна завжди мати напоготові декілька полін для розтопки каміну, готування шашлику чи отоплення будинку. Отже, давайте розглянемо їх.
Правило №1. Обрати правильне місце
Найкраще зберігати дрова у сухому і доступному місці. Для цього можна самостійно змайструвати стіс, або мати якесь спеціальне приміщення. При цьому потрібно вибрати зручне для господаря місце, щоб можна було безперешкодно і з легкістю взяти дрова у потрібний час.
і
Правило №2. Зберігати дрова правильно
Дровниці або полиці з дровами мають бути на узвищенні, щоб не проникатись вологою і уникнути гниття. Коли ж ви зберігаєт їх у приміщенні, підвищення не потрібно. Також вони мають бути добре накриті для захисту від опадів. Самі ж дрова потрібно складати так, щоб між ними були пусті проміжки - це забезпечить доступ повітря і як наслідок осушення.
Стоси бувають дох типів:
Пристінний | Стіг |
Якщо ви вирішили зробити дровницю самостійно, вам знадобляться такі інструменти:
Як саме зробити красиве, практичне і зручне місце для дров, читайте в наступній статті.